Polikarbonat olarak literatüre geçen ama ülkemiz de polikarbon , leksan olarak bilinen levhalar sera yapımında pratik kullanım alanı sağlamaktadır.Başta maliyeti yüksek olmakla beraber topraksız tarım alanlarında kullanılan seralarda ve son zamanlarda tarımın her şeyin önüne geçtiği günümüzde çok aranan ve kullanılan bir malzeme olmuştur.

   Tarımda ülkemizde iklim şartları yedi coğrafi bölgede aynı olmadığından Antalya’ da yapılan sera ile Karadeniz bölgesinde yapılan sera aynı olmamaktadır. Gündüz ile gece arasındaki ısı farklılıklarının yüksek olması ve tarımda hasat zamanının çok kısa olması sera dışındaki tarım üretiminde toprak ne kadar verimli olursa olsun, değişen iklim şartları ve hava olayları nedeniyle yeterli verim alınamamaktadır. Modern tarım alanında kullanılan seralar da kullanılan polikarbon ürünü sayesinde  on iki ayın on ayında kesintisiz olarak üretim yapılmakta ve çiftçinin emeğinin tam karşılığını almasını sağlamaktadır. Yatırımcı da gelirini garanti altına almış olmakta, riskleri ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle son yıllarda yabancı yatırımcı Türkiye’nin bir çok bölgesinde tarıma yatırım yaparak  gelecekte tarımın ne kadar önemli olduğunu düşünerek, yatırım projelerinde yer almaya başlamıştır..

Ürün çeşitliliği konusunda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından birisi olan polikarbon iç ve dış ticaret ltd. ştd. geniş pazarlama ağı yaygın lojistik desteği ve rekabetçi fiyatları ile benzerlerinden önde yer almaktadır.Merdiven altı olarak tabir ettiğimiz kalitesiz uv korumasız ve kullanıma bile başlamadan deforme olan ürünlerin bulunduğu pazardan kaçınmıştır.Piyasada karşılaşılan sorunları çok iyi bilen firmamız, orijinal Bayer ve Sabic hammaddesi ile üretimine devam etmekte ve müşterilerle uzun vadeli iş ortaklıklarına girmektedir.