Blog

polikarbon

Polikarbon Levhalar Kullanım Alanları Ve Temizliği

Öncelikle General Electrics ve BAYER işbirliğiyle imal edilen polikarbonat’ın beynelmilel kısaltması PC olarak isimlendirilmektedir. Cama yakın foton geçirebilme özelliğine sahip Polikarbon Levhalar, ısıya, kimyevi maddelere, vuruş ve çiziklere karşı metanetli, besine uygun, plastik ve şeffaf ürünlerdir. Halk dilinde Lexan, Polikarbon veyahut Şeffaf olarak isimlendirilen Polikarbonat Levhalar, nihai senelerde sık şekilde inşaat, besin ve etkileşim pazarında de sarf edilen ve aranılan ehemmiyetli tek malzeme haline gelmiştir.

Polikarbon Levhaların Kullanım Alanları

Polikarbon Levhalar, ışık gereksinimi olan yerlerde, sıcaklığın savunmak istendiği ortamlarda, ses izolasyonu yapılması talep edilen makenlarda, metanetli materyallerin tercih edildiği bütün ortamlarda tercih edilen materyaldir.

polikarbon

Bu malzeme, seraların yan kısımlarında ve çatı yüzeylerinde tercih edilmektedir.
Seralar için istenen makul ortamın oluşturulmasında Polikarbon Levha istenilen neticeyi vermektedir. Cam ve naylon malzemelere göre mevcut enerjiyi koruması ve ısı tasarrufu sağlaması ve dayanıklılığı epey çoktur. Polis kulübelerinde, merdiven ve balkon korkuluklarında, otobüs duraklarında, çatı ve tavan aydınlatmalarında, stadyumlarda, iş emniyet ekipmanlarında, teraslarda, apartman giriş-çıkışlarında, alış veriş merkezlerinde, estetiklik ve dayanıklılık ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Polikarbon Levhaların Temizliği Nasıl Yapılır?

Polikarbon Levhaların özellikleri nedeniyle temizliğe pek fazla gereksinim duyulmasa da, kullanım alanları epey fazla olan bu malzemeden imal edilen kimi ürünlerin ayrı olarak hijyenik hale getirilmesi gereklidir. Polikarbon Levhalar aralarındaki yüzeylerindeki kalifiye kaplama yapısı ile kendisi kendisini temizleme özelliğini sunuyor olsalar da çoğu ürünün temizlenmeye gereksinimi bulunmaktadır. Bu malzemelerin derli toplu olarak temizleme kaidelerine makul şeklinde hijyenik hale getirilmesi malzemenin kullanım süresini oldukça uzatacaktır. Polikarbon ürünler kimyasallara karşı metanetli olsalar dahi yine de sarf edilen temizlik ürünlerine dikkat etmek gerekir.

polikarbon
Polikarbon Levhalar temizlenirken alaka edilmesi zorunlu olan noktaları kısaca şöyle sıralayabiliriz. Alkalin deterjanlar, benzin gibi malzemeler hiçbir zaman temizlik emeliyle kullanılmamalıdır. Polikarbon Levhalar ılık bir su ile temiz ve yumuşak tek sünger yardımıyla silinmelidir. Kullanılacak temizlik ürünü organik ya da hafif bir sabun olması gereklidir. Levhanın iyice sabunlanmasının ardından, su ile yıkayarak kurulanmalıdır. Ayrıca suyla ıslatılmış bir mikrofiber bez yardımı ile Polikarbonat malzeme baskı uygulamadan da temizlenebilmektedir.

Polikarbon Levha uzunca bir süre sabunlu veyahut deterjanlı olarak bekletilmemelidir sabunlamanın ardından derhal su ile yıkanmalıdır. Polikarbon Levhalara keskin malzemelerle müdahale edilmemelidir. Son Olarak malzemenin tümüne temizli malzemesi dökmeden önce bir kısmına döküp verdiği etkiye bakılmalıdır. Polikarbon Malzemenin verdiği tepkiye göre temizlik uygulanmalıdır. Malzeme yüzeyi korumak için kuru temizlemeden kaçınılmalıdır.

Daha Fazla Oku
polikarbon

Polikarbon Levhalar ve Harika Kullanımları

Polikarbon diğer adıyla polikarbonat uluslararası dillerde kısa ve öz olarak ”PC” diye adlandırılır. Yapılan sözleşmeler ve evraklarda madde cinsi yine bu kısaltma ad ile belirtilir. Malzeme açısından oldukça uzun ömürlü olan Polikarbon, türevlerine göre güneş ve nevi ışıkları geçirmesi sebebiyle cama çokca benzeyen bir malzeme türü olarak belirtilebilir.

Polikarbon levhalar, esnek yapısı sebebiyle de akrilik levha türleri arasında yer bulan, kimyasal olarak uzun ömürlülüğü ve ısıya olan dayanıklılığı hayli yüksek madde olarak göze çarpmaktadır. Darbelere ve çarpmalara karşı oldukça kuvvetli olan bu madde, gıdalara uyumlu olarak yapılan üretimlerde yalıtım malzemesi cinsi açısından çatı veya seralarda da kullanılabilmektedir. Isı geçirgenliği ve yapışkan türevi ürünler ile ahenkli kullanıma uygun bu malzeme çok önemli ara hammadde olarak kullanılmaktadır.

polikarbon

Polikarbon levhalar nerelerde kullanılır?

Polikarbon levhalar son zamanlarda en fazla kullanılan malzeme türü arasında yerini almıştır. Günümüzde birden fazla sektör türlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu levhalar kimyasal ve fiziksel sayılabilecek özelliklerinden dolayı kullanımının yaygın olduğu her alanda değişik tür avantajları vardır.

Polikarbon levha en çok inşaat sektöründe kullanımı yaygındır. Güneş ışığının ortama fazlaca yayılabilmesi amacıyla çatılara kaplama olarak kullanılmaktadır. Polikarbon levhalar, ayrıyetten hafif olması sayesinde cam ve türevlerine göre daha düşük bir statik kuvvetin uygulanan yapının üzerine yüklenimine neden olur.

Mimarlık alanlarında da yaygınca kullanılmakta olan Polikarbon levha malzemeleri, değişik renk türlerinin bulunması sebebiyle farklı tasarımı olan binalarda güzel görünüm sağlamasına yardımcı olmaktadır. Bu levhaların farklı bir kullanım alanı ise araç ve gözlük camlarıdır. Kırılma ihtimalinin hayli düşük olması, kırılınca herhangi bir risk ve tehlike içeren durum ihtiva etmemesi nedeniyle gözlük camlarında bolca kullanılır. Polikarbon levhalar ayrıca kırılma oranı hayli düşük olan araç farlarında da genellikle tercih nedeni olmaktadır.

polikarbon

Polikarbon levhaların yarattığı avantajlar nelerdir?

Polikarbon levhaların ortaya çıkardığı avantajların en önünde darbe, çizilme, kırılma ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılığın yüksek olmasıdır. Yüksek şeffaflık içeren plastik malzeme türevi olması ve cama yakın düzeyde ışık geçirgenliği sağlayan bu levhalar sayesinde cam yerine kullanılarak güzel bir görüntü ortaya çıkmasına neden olur.

Ekonomik ve uzun ömürlü olması, ayrıca dış ortamdaki çeşitli koşullardan etkilenmemeleri, aynı sınıfta bulunduğu diğer malzeme türevlerine göre kuvvetli olmaları, yüksek derece sıcaklıklara karşı dayanıklı olması avantajları içinde gösterilebilecek durumlardır. Polikarbon levhaların bir diğer farklı avantajı ise soğuk büküm yapılmaya uygun olmasıdır. Bu avantajları nedeniyle yüksek kaliteli malzemelerden üretilen bu levhalar pek çok sektörde ve pek çok alanda oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır.

Daha Fazla Oku

Hem Estetik Hem Ucuz Polikarbon

Klasik görünümden uzak, çevreye duyarlı harika bir ürünle tanışmak istiyorsanız polikarbon.net adlı internet sitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca gün ışığından en fazla yararlanma imkanını da bu ürünler ile yakalayabilirsiniz. Sizde birbirinden şık polikarbon ürünlerle tanışmak için bu siteyi inceleyin.

Uygun fiyat avantajları ile kaliteyi ve ucuzluğu sizlere sunuyorlar. Bu ürünler sayesinde, kullanacağınız alanlarda harika bir dekoratif görüntü sağlayabilirsiniz. Daha ucuza, daha kolay uygulanma özelliği ile bambaşka tasarımlar yaratabilirsiniz.

Nerelerde Kullanılır?

Farklı modelleri ve farklı özellikleri sayesinde bu ürünleri hemen hemen her alanda kullanabilirsiniz. Ürünlerin tamamı, belgeli ve garantilidir. Kaliteyi ve ucuzluğu burada bulabilirsiniz. Ayrıca oluklu polikarbonat levhalar çatı kaplamaları, reklam sektörü, inşaat sektörü gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.

Parlak ve sağlam yapısı ile tabela, fabrika ışıklıkları, kış bahçeleri gibi birçok alanda oluklu polikarbonat levha ürünlerini dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Ayrıca klasik cam görüntülerinden sıkılanlar içinde kullanabileceği solid polikarbon levha ürünleri de bulunmaktadır.

Camdan çok daha hafif yapısı ve kırılmaz özelliği sayesinde çok fazla tercih edilen bir üründür.1 mm ile 15 mm arasında seçebileceğiniz kalınlık ölçüleri de olan solid polikarbon ürünlerinin tamamını polikarbon.net sitesinde bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Uygulaması Ve Fiyatları Nasıl?

Sizler de bu ürünleri kullanarak daha dayanıklı, daha estetik alanlar kazanabilirsiniz. İstediğiniz alana uygun birçok ürünü, internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz. Kolayca uygulanabilir bir özelliğe sahip olan polikarbon levha ürünleri, hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Güvenliği ve kaliteyi ön planda tutan ticaret politikası ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadırlar. Sizde uygun fiyatlar ile kaliteli malzemeleri polikarbon.net adresinden satın alabilirsiniz.

Daha Fazla Oku
polikarbon levhalar

Polikarbonat ve Solid Levhaların Harika İşlevleri

Termoplastik grubunun lideri olarak yer alan polikarbon, iş hayatında birçok işlemleri kolaylaştırma ve sanayi üretim sektöründen talep edilen ürünlerin başında yer almaktadır. Polikarbon kullanımı, gün ışığının en çok yararlanma aşamasında kullanılan, darbelere dayanıklı bir ürün olarak kişi ve kurumların tercih ettikleri malzeme olarak geçmektedir.

Enerji miktarının dünya açısından sınırlı olması, üretim sektöründe olan firmaların kazançlarının yüksek tutmaları için, bir takım endüstriyel malzemelerden destek aldığı görülmektedir. Polikarbon kullanımı, su tutabilme ve uzun ömürlü kullanım sağlaması kişi ve şirketlerin talep etmesini sağlamaktadır.

Daha Fazla Oku
polikarbon nakliyat

Polikarbon Isı ve Ses İzolasyonu İçin Harika Bir Seçimdir

Dünya nüfusundaki görülen yüksek artışlar, birçok ham madde ve enerji sorunlarının beraberinde getirmektedir. Ham madde ve enerji kullanımda daha çok tasarruf edilmesi, kişi ve kurumların bilinçlendirilmesi son derece önemlidir.

Güneş ışığından faydalanmak için polikarbon en önemli malzemelerin başında yer almaktadır. Polikarbon hafif olması tercih sebebi haline getirmektedir. Suyu tutma gibi birçok avantajlar ile kişilerin talep etmesini sağlamaktadır. Kimyasal birçok maddelerin kullanımının yaygınlaştırılması, olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Polikarbonat, plastik ve saydam görüntüsü ile cam kullanımına alternatif olarak kullanılmaktadır. Kişi ve kurumlar açısından birçok avantajlar sağlayan polikarbonat ürünleri, sanayi sektörünün en çok kullanılan malzemeler arasına girmeyi başarmıştır. En önemli özelliği, darbeye dayanıklı ve şeffaf hafif olması birçok alanda kullanımında kullanılmasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Oku

Kullanımı Yaygın Endüstriyel Polikarbonat

Endüstri malzemelerinin kullanımı, üretim kaynaklarının daha verimli ve yararlı kullanımını sağlamaktadır. Aynı işi yapacak olan malzemelerin, daha tasarruf niteliği ve hafif olması tercih edilmektedir. İş gücünden olumlu faydalanmak ve üretimin tam kapasite çalışmasını sağlamak için birçok malzemenin kullanımın yaygınlaşması gerekmektedir.

Polikarbon kullanımı bu aşamada yardıma koşmaktadır. Polikarbon, güneş ısı değerinin en faydalı biçimde kullanılmasını aşamasında yardımcı olmaktadır. Tüketimin fazla olduğu son dönemlerde ısı değerlerini doğru kullanılması önemlidir. Polikarbon bu aşamada herkesin yardımın koşmaktadır.

polikarbon havuz

Polikarbonat Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Polikarbonat kullanımı ise, imalat sektöründe tercih edilen ve kolay şekillenebilen malzemeler olarak yerini almaktadır. Daha verimli imalat ve ısıl olarak şekillenmesi, endüstriyel firmaların tercih etmesini sağlamaktadır. Polikarbonat kullanımının firmalar yaygınlaştırması ve yeterli yatırımların yapılması gerekmektedir. Polikarbonat kullanımı basit ve beklenilen fayda değeri yüksek ürünlerin arasında yer almaktadır.

Solid Polikarbon Nedir?

Solid polikarbon, birçok alanda kullanılan ve hafif olması ile tercih edilen ürünlerin arasında yer almaktadır. Isı izolasyonu ve ses geçirmeme özelliğe ile kullanım alanı oldukça geniştir. Solid polikarbon, firmaların tasarruf ve üretim maliyetlerinin azaltma konusunda yardımcı olmaktadır. Üretime sağladığı avantajlar, ülke ekonomilerine de artı değer olarak yansımaktadır.

Endüstriyel malzemelerin güvenli bir ortamı yaratan www.polikarbon.com internet sitesini ziyaret ederek, çok sayıda ürüne uygun fiyat ve kaliteli hizmet ile sahip olabilme imkanı sağlamaktadır. Ürün yelpazesinden genişlik ve internet sitesinde detaylı bilgi sunumu ile öncü firma olmasını sağlamaktadır.

 

Daha Fazla Oku

Şık ve kullanışlı polikarbon levhalar

Yaşadığımız pandemi sürecinde polikarbon rutin kullanımı dışında da hepimize yararlı olmuştur. Açık alanlarda çatı kaplamalarında cam yerine solid polikarbonumuz, kış bahçelerinde, çardak, durak vb. çatılarında oluklu polikarbonumuz, karavanların pencere ve güneşliklerinde solid polikarbon, sperlik, koruma gözlüğü vb. korunma amacıyla şeffaf polikarbon kullanılarak yaşam alanlarımıza dahil olmustur.

Daha Fazla Oku

Solid Polikarbon

Polikarbon hammaddesi ile günümüzde yüksek teknoliji ile üretilen solid polikarbonat ürünleri, güvenlik sektöründe önemini artırmakta ve kullanım alanı kullanımından hafif olmasından cam gibi görünüme sahip olduğundan dolayı artmaktadır.

Daha Fazla Oku
Polycarbonate

Agriculture and Other Application Areas of Polycarbonate

Due to its sustainable and protective nature polycarbonate took a substantial place in the world market as one of the most used materials in various areas of our daily life.
In many developed countries, the farmers have the opportunity to grow almost all agricultural products organically, while obtaining their products with an environmentally friendly method thanks to higher efficiency and less waste in greenhouses. In order to use innovative and advanced technology applications more effectively in agriculture, there is the opportunity to grow healthy, safe, nutritious, delicious and reasonably priced products by heating, natural cooling and sunbathing systems.
Daha Fazla Oku
serada-polikarbon

Polikarbon levhalar İle yapılan Seralar

   Polikarbonat olarak literatüre geçen ama ülkemiz de polikarbon , leksan olarak bilinen levhalar sera yapımında pratik kullanım alanı sağlamaktadır.Başta maliyeti yüksek olmakla beraber topraksız tarım alanlarında kullanılan seralarda ve son zamanlarda tarımın her şeyin önüne geçtiği günümüzde çok aranan ve kullanılan bir malzeme olmuştur.

Daha Fazla Oku